umów wizytę
eu

Kilka słów o mnie

Jestem dietetykiem klinicznym. Podchodzę do pacjentów holistycznie, czyli całościowo.

Ajwen Team to teraz 4 dietetyków – wybierz swojego dietetyka. Bez względu do kogo z Ajwen Team trafisz – JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH! Kochamy naszą pracę, wiedzę, stale się rozwijamy. 

 

 • insulinooporność
 • Hashimoto
 • choroby autoimmunologiczne
 • niedoczynność tarczycy
 • cukrzyca typu 1 i 2
 • alergie i nietolerancje pokarmowe
 • nieszczelne jelita
 • refluks
 • IBS i problemy z jelitami
 • choroby dzieci
 • atopowe zapalenie skóry
 • łuszczyca
 • poronienia

Pokazuję pacjentom, że można żyć inaczej, jeść zdrowo, aktywnie spędzać czas i cieszyć się życiem. W wielu przypadkach po zastosowaniu diety ciało wraca do równowagi, poprawia się stan masy mięśniowej, zmniejsza się tkanka tłuszczowa, normalizują się cukry (bez pomocy leków), ustępują bóle, opuchlizny, zmęczenie, brak energii do życia.

Nie układam szczegółowych jadłospisów, lecz indywidualne zalecenia, z którymi pacjenci uczą się na nowo jeść, uczą się nowego stylu życia – dopasowanego do swojego obecnego zdrowia. Z pacjentami pracuję w oparciu o wyniki badań krwi w myśl zasady „zbadajmy, a nie zgadujmy”. Dieta zmienia się, ewoluuje wraz z poprawą stanu zdrowia.

Zapraszam do działu REFERENCJE

W swojej codziennej praktyce opieram się na 10 zasadach Ajwen, diecie Paleo, Diecie Samuraja oraz AIP. Korzystam również z diety GAPS, SCD, reakcji krzyżowych alergicznych. Dobieram narzędzia pracy do pacjenta. W dietoterapii wykorzystuję produkty regionalne, ogólnie dostępne w Polsce, a często przez wielu moich pacjentów odkrywane na nowo. W naturze tkwi moc i witalność. Wystarczy sięgnąć po właściwe produkty, co nie zawsze jest tak oczywistą sprawą, jak to lansują media czy prasa.

…bo to co dla jednego jest lekarstwem może być zarazem trucizną dla drugiego.

NOTA BIOGRAFICZNA:

Iwona Wierzbicka – dietetyk kliniczny. Od 1999 r. związana ze światem fitnessu, wiele lat prowadziła zajęcia grupowe w szczególności dla osób starszych oraz z problemami ze strony aparatu ruchu jak również zajęcia indoor cycling (rowery stacjonarne). Była również menedżerem Fitness Clubu oraz prowadziła Studio Treningu Personalnego jako trener.

Obecnie prowadzi swoją poradnię dietetyczną, by szerzyć pomoc i świadomość wśród jak największej liczby osób.

Jedzenie powinno być pożywieniem, a nie tylko pustymi kaloriami. Dlatego też dobiera indywidualnie rodzaj diety do konkretnej osoby, uwzględniając w jadłospisie produkty proste, ale zarazem bardzo odżywcze. Stworzyła własne zasady dietetyczne, piramidę zdrowego żywienia wg Ajwen, piramidę żywienia dzieci oraz zasadę budowania muru. Jest autorką „10 zasad skutecznego odżywiania” i programu „Paleo-do zdrowia-II stopień wtajemniczenia„.

Uzyskała dyplom dietetyka klinicznego na PWSZ Nysa, kończąc studia z wyróżnieniem. Ponadto posiada specjalizację z dietetyki sportowej i suplementacji. Jako ekspert publikowała artykuły na temat żywienia kobiet ciężarnych, matek karmiących oraz niemowląt na portalu siostraania.pl – wirtualna położna. W swojej pracy zawodowej wspierała również jako dietetyk małych piłkarzy w Football Academy. Stale współpracuję z czasopismami branżowymi, do których pisuje artykuły o tematyce fitnessowej oraz dietetycznej (Body Life, Trainer, Magazyn Strefa Trenera, Fitness Bizness, Food Forum).

Często wypowiada się w radio i telewizji. Jest pomysłodawczynią i autorką kilku szkoleń z zakresu dietetyki oraz pracy z tętnem podczas treningu. Prowadzi kanał na Youtube, gdzie opowiada o zagadnieniach dietetycznych, wpływie diety na zdrowie w maksymalnie przystępny sposób oraz stylu życia. Stworzyła grupę wsparcia dietetycznego na Facebook, portal AjwenDieta z blogiem oraz platformę VOD AjwenTV z wirtualnymi szkoleniami.

Współpracowała (do 2014r.) jako szkoleniowiec z największymi szkołami fitnessowymi w Polsce: Open Mind, Kuźnia Trenerów, Mauricz.com, a wcześniej (2009-2013) również jako szkoleniowiec i Master Prezenter w międzynarodowej firmie Indoor Cycling Group (ekspertfitness.com).

Od 2014 prowadzi własne autorskie szkolenia i wykłady w całej Polsce. Dzielą się one na Akademię dla każdego oraz Akademię dla specjalistów.

Od 2015 w ofercie pojawiły się szkolenia wirtualne webinaria - to cykl szkoleń o bardzo szerokiej tematyce, obejmującej m.in. podstawy diety ale również diagnostykę, problemy z jelitami, cerą i chorobami autoimmunologicznymi.

W latach 2013-2015 współpracowałam z USP Zdrowie, jako ekspert d/s właściwie zbilansowanej diety i suplementacji witaminami Multicode.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita” i  Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.

Swoje doświadczenia i kwalifikacje dietetyczne zdobywała i wciąż zdobywa podczas kilkunastoletniej współpracy z fitness clubami, na szkoleniach, kursach oraz konferencjach, na których bywa regularnie, jak również w poradniach i oddziałach szpitalnych (ginekologicznym, bariatrycznym, diabetologicznym).

IMG_20130903_211143-1

Prywatnie mama aktywnego smyka. Z pasją oddaje się wielu dyscyplinom sportowym takim jak rower górski, nurkowanie, chodzenie po górach, nordic walking, narty, snowboard, łyżwy, rolki i windsurfing. Jej wielką pasją jest dietetyka i wpływ diety na zdrowie. Ciepła, serdeczna, zawsze uśmiechnięta, z otwartym sercem do ludzi i umysłem na wiedzę – tak ją określają inni.

 

Jeśli robisz to co kochasz nigdy nie czujesz, że jesteś w pracy, jeśli robisz to z pasją – zarażasz innych… wierz w to co robisz, wierz w swoje marzenia – tylko wtedy staną się rzeczywistością.

Więcej o mnie i mojej pracy w działach:

kwalifikacje | moje publikacje | szkolenia | webinaria